نتایج جستجو برای عبارت :

غزل) خورشید مغرب

اذان مغرب ب افق اهواز از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
زمان اذان صبح ظهر مغرب به افق اهواز
حال قانونی به افق دوشنبه ۲۶ فروردین یکدوم شب 4 اذان صبح ۰۵ طلوع عشق ۰۶ اذان دنبال ۱۳ ۱۵ اذان مغرب ۲۰ یکدوم شب ۰۰ نسخه. حال قانونی امروز به افق اهواز استان خوزستان اذان فجر ۰۵ ۲۲ طلوع عشق ۰۶ ۴۶ اذان دنبال ۱۳ ۱۵ غروب عشق ۱۹ ۴۵ اذان مغرب ۲۰ ۰۳ یکدوم شب قانونی .
ادامه مطلب
زمان نماز مغرب از مغرب و یا غروب است بر اساس اختلاف فتوا تا ناپدید شدن «حُمرۀ مغربیّه»

فضیلت نماز مغرب از مغرب و یا غروب است بر اساس اختلاف فتوا تا ناپدید شدن «حُمرۀ مغربیّه» (رنگ سرخى که بعد از غروب آفتاب در مغرب ظاهر مى‌شود) و وقت فضیلت نماز عشا از موقعى است که سرخى مزبور ناپدید مى‌شود تا یک سوم از شب و وقت فضیلت نماز صبح از اول طلوع فجر یعنى سپیدۀ صبح است تا موقعى که هوا روشن شود.
زمان فضیلت نماز صبح و مغرب چه موقعی است؟وقت نماز غفیله به نظ
برگشت خورشید به خاطر امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل تسنن)
ولی الله محدث دهلوی (از علمای بزرگ اهل تسنن) در کتاب اذاله الخفاء یک سند طولانی که منتهی به فاطمه دختر حسین (علیهما السلام) از اسماء بنت عمیس می‌شود روایت نموده که گفت: باری سر پیامبر (صلی الله علیه و آله) در بغل حضرت علی (علیه السلام) گذاشته بود و به آن حضرت وحی نازل می‌شد. هنگامی که سنگینی از رسول خدا زائل شد. به من فرمود: ای علی! آیا نماز فرض را خواندی؟ گفتم نه، فرمود: بار الها ت
من از پایان شروع کردم من از مغرب طلوع کردم
بدون توشه و همراه بدون یاورو همسر
بدون اسب و ارابه بدون مرشد و راهبر
من از اعماق گمنامی من از گودال ناکامی
من از بن بست هر تصمیم پر از زخمای بی ترمیم
به دشواری شروع کردم به دشواری طلوع کردم
هزار مانع هزار دیوار هزار چاه کن به اسم یار
هزار شب ترس تیر خوردن بدست نارفیق مردن
من از وحشت شروع کردم پر از تردید طلوع کردم
قدمها
از اذان مغرب چادر نماز رو برداشتم 
اول تو هال جلو پنکه گرم و سرد میشدم 
اومدم رو بهارخواب و یهو عرق داشتم سردم شد 
خلاصه که یک ساعت سی یا چهل از اذان گذشته و نخوندم 
حالشو ندارم 
حال کلاغ پر کردن جلوی خدایی که اصلا براش مهم نیستم و هیچ صدایی هم از طرفش نمیاد 
حداقل اینجا که چیزی می نویسم چهارتا حرف می بینم در جوابش 
اما از دیوار صدا درمیاد از خدا...
هی باید تازه بترسم که از خدا صدا در نیاد! چون هیچوقت صدای مهربون نیست :| 
از این به بعد ساعت خواب و درس خوندنم عوض میشه ان شاءا... .
1- اذون مغرب رو ساعت هشت وربع میگن. تا 8ونیم نماز.
2- از8ونیم تا ساعت 9وربع افطار.
3- از ساعت 9ونیم تا 10ونیم درس.
4- از 10ونیم خواب تا 3.
5- از 3 تا یه ربع به4 سحری.
6- از یه ربع به 4 تا اذون صبح، ... .
7- تا ساعت 5ونیم نمازصبح.
8- از 5ونیم تا 6ونیم درس.
9-بعد از برگشتن از دانشگاه، تا اذون مغرب درس.
خدای من. خودت کمک کن بتونم درس بخونم و وقتمو تلف نکنم.
هوالرئوف الرحیم
دیروز با رضا کل شهرک رو پیاده روی کردیم. 6 و نیم راه افتادیم، با احتساب زمانی که با داداش حرف زدیم و سون خرید کردیم و آخرم رضوان رو بردیم پارک،  سر اذان مغرب رسیدیم خونه. 
این ساعت از شبانه روز که شاید ماها خیلی بهش توجه نکنیم، توجه رضوان رو به خودش حسابی جلب می کنه.
زمانی هست که هنوز هوا روشنه ولی دارن اذان مغرب می گن. همیشه این موقعها ازمون سوال می کنه:
الان شبه یا روزه؟

هشام بن احمر گوید موسی بن جعفر  بمن فرمود میدانی کسی از اهل مغرب بمدینه امده است گفتم نه فرمود چرا مردی است امده است بیا برویم پس سوار شد من هم سوار شدم ورفتیم تا نزد انمرد رسیدیم  مردی بود از اهل مدینه که پرده همراه داشت من گفتم بردگانت را بما نشان ده  او هفت کنیز  اورده که موسی بن جعفر در باره همه انها فرمود این  را نمیخواهم سپس  فرمود باز بیاور گفت من جز یک  دختر برده بیمار ندارم فرمود تو چه زیانی دارد که اورا نشان دهی او امتناع کرد حضرت هم
.:: نجف - پنجشنبه 97/8/3 اذان مغرب ::.
چند دقیقه ای مانده به اذان مغرب که به شهر نجف رسیدیم. ترافیک، ازدحام جمعیت و شلوغی خیابانها غوغا می کرد، موکبها در هم تنیده و از چند کیلومتری حرم مطهر حضرت علی ع زده شده بودندو یک فضای زیبای عشق و عاشقی را تصویر کشیده بودند ؛ آسمان ابری و توام با  رعد و برق هایی توجهمون را به خودش جلب می کرد. ماشین تا جایی که امکانش بود ما را برد و سرانجام در نزدیکترین نقطه به حرم از ماشین پیاده شدیم و ادامه مسیر ار پیاده رفتیم. در
نماز غفیله به دو رکعت نمازی گفته می‌شود که با آیات و قنوت خاص بعد از نماز مغرب خوانده می‌شود. این نماز به نام‌های «غفیله»، «دو رکعتِ غفلت» و «دو رکعتِ زمانِ غفلت» مشهور شده است.
علت این نام‌گذاری این است که نماز غفیله بین نماز مغرب و عشاء که به آن، زمان غفلت گفته می‌شود خوانده می‌شود. همان‌گونه که از امام باقر(ع) نقل شده که فرمودند:
«از زمان غروب خورشید تا زمان از بین رفتن شفق (سرخی مغرب)، ابلیس لشکریان شبانه‌اش را به کار گمارده و می‌گسترا
بزرگواران توجه بفرمایید:

امروز یکشنبه 21مرداد 
آخرین روز از ماه ذی القعده وشب اول ماه ذی الحجه میباشد 
⬅در این ماه،نماز ۱۰شب اول ماه ذی الحجه وارد شده وهرکس در۱۰شب اول ماه ذی الحجه دورکعت نماز معروف به نماز واعدنا بخونه در ثواب حج حجاج شریک ومثل آن است که همراه حجاج درسفرحج بوده است
⬅بنابراین وقت خواندن این نماز ازامشب(یکشنبه) مابین نماز مغرب وعشاء میباشد به مدت ۱۰شب که تا شب عید قربان یعنی ۹ ذی الحجه ادامه دارد 
کیفیت خواندن نماز
     ✳«
مولف:

عباس برومند اعلم دانشیار گروه تاریخ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

ویراستار:

سعیدرضا علی عسگری

نام کتاب : قصه ها تصویری از گلستان
نویسنده : مژگان شیخی 
انتشارات : بنفشه
توضیحات :
کتابی که معرفی می کنم قصه های تصویری از گلستان می باشد که به زبان ساده آمده تا برای کودکان قابل فهم باشد و همانطور که می دانید نویسنده ی کتاب گلستان سعدی هست و این کتاب فقط به زبان مژگان شیخی می باشد کتاب دارای ۷۲ صفحه و۶ داستان به عنوان های ( غلام دریا ندیده ، شاهزاده کوتاه قد ، نگهبان جوان ، درویش طمع کار ، گدایی که پادشاه شد ، سفر دور و دراز ) است و مناسب گروه سنی
بسم رب الشهدا
.
#قسمت_شصتم
.
نشستم رو زمین زدم زیر گریه
مامان نشست کنارم
- پاشو دختر مگه نمی خواستی نماز بخونی؟
- چادر ندارم
- مال من که هست
- اونم باشه بلد نیستم هنوز حفظش نکرده ام
چند دقیقه گریه کردم باعجله بلند شدم دویدم سمت جانماز مهری خانم و اونو با خودم کشیدم تو اتاق و در رو بستم که کسی نبینه
- چی کارمی کنی ترانه
- مامان مهری زود نماز ظهر و عصر رو بخون من دنبالت بخونم
- مادر من مازم رو خونده ام دوباره که نمی شه بخونم
- نه مثلا بشین ولی چیزهای
برنامه های مذهبی حسینیه فاطمیه کاخکی های مقیم مرکز در ماه مبارک رمضان تشریح شد.
حجت الاسلام درویش پور کاخکی امام
جماعت حسینیه فاطمیه گفت: برگزاری جلسه قرائت یک جزء از قرآن هرروز ساعت 18/30  بیان احکام و تفسیر قرآن قبل از اذان مغرب برگزاری نماز جماعت مغرب و
عشاء و افطارگشایی  و همچنین برگزاری مراسم لیالی قدر از جمله برنامه های
مذهبی در ماه میهمانی خداخواهد بود .وی ضمن تقدیر از همکاری مسئولین حسینیه
فاطمیه در این مراسمات از عموم همشهریان کاخ
نیت روزه داری و ورود به ماه رمضان چگونه باید باشد؟
آنچه در خصوص نیت کردن مطرح است، این است که اگر شخصی بر انجام کارش واقف باشد و بداند به چه نیت و با چه تفکری آن را انجام می‌دهد، کفایت می‌کند. روزه دار براى انجام فرمان خداوند و نیت ورود به این ماه عزیز و روزه گرفتن، لازم است از اذان صبح تا مغرب، کارى که روزه را باطل می‌کند انجام ندهد.
براى آنکه یقین کند تمام این مدت را روزه بوده، باید مقدارى پیش از اذان صبح و مقدارى هم بعد از مغرب از انجام کارى
در بسیاری از روایات طلوع خورشید از مغرب قبل از ظهور اشاره دارد :
و این
نکته که پس از این طلوع درب توبه بسته خواهد شد و ایمان افراد سودی به
حالشان نخواهد داشت (ابن‌حنبل، بی‌تا: ج4، 239 – 240؛ نسائی، 1411: ج6،
344؛ ابن ماجة القزوینی، بی‌تا: ج2، 1353؛ بیهقی، بی‌تا: ج1، 281 – 282؛
ترمذی، 1403: ج5، 205 – 206؛ هیثمی، 1408: ج10، 198؛ صنعانی، بی‌تا: ج1،
204 _ 206؛ طبرانی، 1406: ج8، 56 _ 57، ج10، 206؛ مروزی، 1414: 398) و در
یک روایت فرصت توبه را به ظهور امام مهدی محدود می‌کند (صدوق، 1405: 18) و
با سلامبه اطلاع می رساند مراسم جشن باشکوه میلاد منجی عالم بشریت حضرت حجة ابن الحسن المهدی علیه السلام امشب در حیدرآباد برگزار می گردد.شروع مراسم با نماز جماعت مغرب و عشا در #مسجد_جامع و در ادامه برپایی جشن در #حسینیه_حضرت_علی_اکبر علیه السلام برقرار خواهد بود!@Haydarva
تازه از گرد راه رسیده بودم کربلا. خسته و مریض. تو موج جمعیت سرمو بالا آوردم، روبروی در باب السلام بودم. قرآن قبل از اذان مغرب رو می خوندن. رسیده بود به آیه ادْخُلُوهَا بِسَلَامٍ آمِنِینَ...
و این زیباترین...دلنشین ترین...آرام بخش ترین و امن ترین جواب سلام عمرم شد...
اشکای یخی
 سیاوش قمیشی 6/8G                   Am Em  C          Bm                G               Am          C                     Bm اشکای یخی مو پاک کن      درای قلبت و وا کن       صدای قلبمو بشنو       من چه کردم با دل تو
                       [ G (X4) – F#dim7 (X6) – G (X2) – Dsus – D ]
D           G               Am     C         Bm                      G                        Am Em C      Bm            G
کاشکی تو لحظه آخر      عشقو تو نگام می خوندی        قلب تو صدامو نشنید      رفتی با غریبه موندی    
سلام بر حسین علیه السلام

به لطف خدا و در سایه توجهات ائمه اطهار علیهم السلام برنامه های ماه محرم هیأت در سال 1398 به شرح زیر است:

1. دسته عزاداری قبل از اذان مغرب و عشاء
2. نماز جماعت مغرب و عشاء 
3. ادامه مراسم دسته عزاداری (از محل اقامه نماز جماعت تا حسینیه)
4. زیارت عاشورا 
5. سخنرانی
6. عزاداری
7. شام

در روزهای 8 و 9 و 10 محرم، برنامه عزاداری قبل از ظهر نیز برقرار است. (عزاداری، دسته عزاداری، نماز جماعت ظهر و عصر، ناهار)
زیارت عاشورا از اول محرم تا
چگونه می توان جهات اصلی را به کمک ساعت تعیین کرد؟

در روز آفتابی به کمک یک ساعت می توان چهار جهت اصلی :شمال,جنوب,مشرق و مغرب را با دقتی که برای استفاده عملی کافی است ,پیدا کرد.این روش به اندازه ای ساده و در دسترس است که آدمی را به تعجب وا می دارد که چرا مورد استفاده همگان قرار نمی گیرد.
اساس این جهت یابی چنین است:
ساعت را کف دست قرار می دهیم و آن را می چرخانیم تا عقربه ساعت شمار جهت خورشید را نشان دهد در این صورت نقطه ای که روی محیط صفحه ساعت درست و
ساعتی از اذان مغرب گذشته است و خنکای نسیم شبانه به جانمان حیات طیبه ای نهاده
روبروی قرص نیمه کامل ماه تابم را به عقب و جلو هول میدهم و هر از گاهی پس از تایپ هر دو سه کلمه،یک دقیقه ای از نگاهم را نخ به نخ گره کوری میزنم به طنازی ستاره ها از پشت شاخ و برگ درختان روبرویم
مستانه های چند دخترک روی یک تاب دسته جمعی سی متری آنطرف تر،میهمان گوشم میشود....
ادامه مطلب
سلام بر حسین علیه السلام

به لطف خدا و در سایه توجهات ائمه اطهار علیهم السلام برنامه های ماه محرم هیأت در سال 1398 به شرح زیر است:

1. دسته عزاداری قبل از اذان مغرب و عشاء
2. نماز جماعت مغرب و عشاء 
3. ادامه مراسم دسته عزاداری (از محل اقامه نماز جماعت تا حسینیه)
4. زیارت عاشورا 
5. سخنرانی
6. عزاداری
7. شام

در روزهای 8 و 9 و 10 محرم، برنامه عزاداری قبل از ظهر نیز برقرار است. (عزاداری، دسته عزاداری، نماز جماعت ظهر و عصر، ناهار)
زیارت عاشورا از اول محرم تا
بســـم رب شـــهدا
کانون فرهنگی منجی و مسجد صاحب الزمان عج برگزار می نماید.
*جشن بزرگ میلاد امام حسن عسگری علیه السلام،همراه با محفل انس با قرآن
 ،  پنجشنبه 14  آذر ماه 98⏰ بعد نماز مغرب و عشاء
میناب محله شهرک امام (کریم آباد) ،  مسجد صاحب الزمان عج

دیروز بین کارمون، دنبال wc میگشتیم. به یه مسجد کوچیک ولی باصفا رسیدیم. وقتی واردش شدم خوشم از معماری خارجی ساختمانش اومد و به گمونم طبق عادت چندین ساله ام، برای حاجتهام دعا کردم. نزدیک اذان مغرب بود و یه صدای دلنشین و البته آشنا توی فضای مسجد پخش شد و تا چند ثانیه یادم نیومد چه دعاییه... بله این حدیث کسا بود که چندین روزه میخوانمش... کارم شده همیشه به فال نیک گرفتن و دیروز هم از این قاعده مستثنی نبود:))
بالاخره دیشب رفتم مسجد.این چند روز سرما خورده بودم و توان راه رفتن نداشتم (خدا رو شکر الان حالم خیلی بهتره )
این چند وقت ، روز شماری میکردم تا ماه محرم بیاد

محله ما چند تا مسجد داره، ولی من فقط، دو تا از مسجدها میرم 

یکی از مسجدها سخنرانی های خوبی داره(بعد از نماز مغرب و عشا هست ) مسجد بعدی هم مداحی/روضه خوانی / خوبی.

بعد از یک سال وقتی وارد مسجد شدم (دومین مسجد)....ستایش رو دیدم بزرگ شده بود.

مادر بزرگ ستایش مسن تر و افسرده تر از قبل 
خانم
 بسم الله الرحمن الرحیم

انتخاب سوره و درس 1: شروع مغرب. اگر به همان
نسبت که نماز مغرب و نافله اش طول میکشد، طولش بدهی، میتوانی به سلامت از آن بگذری.
خواندن نماز غفیله در این بازه، برای رفع غفلتهایی که کار را طول میدهد و ول میشود،
بسیار موثر است. اگر از این مرحله نگذری، به مرحله عشا وارد میشوی بدون اینکه مغرب
را خوانده باشی و ممکن است هر دو قضا شوند. از عوارض ماندن در این مرحله، کسالت
است.
 درس 2 (اوامر و نواهی): شروع عشاء، تاریکی و
ظلمات... شروع دو
×نماز صبح چند رکعته؟-دو رکعت×نماز ظهر چند رکعته؟-سه رکعت×بعد نماز ظهر چی می‌خونم؟-نماز مغرب×اون چند رکعته؟-چهار رکعت×کلا در روز چند وعده نماز می‌خونیم؟-خب، نماز صبح.. [چند لحظه سکوت و تفکر] نمیدونم!و مامان در زمانی که داشت بهش یاد می‌داد که بعد از نماز ظهر نماز عصر می‌خونیم گفت "خب، حالا نماز عصر چند رکعته؟" و علی ای که جواب داد "سه رکعت!"عمق فاجعه رو فهمیدید یا بیشتر بگم؟؟؟این خانه از پای‌بست ویران است..
و اما امروز...
همه چی داشت خوب و آروم پیش میرفت
تا اذان مغرب تقریبا؛ یهو حال دلم انگار زیر و رو شد و یه استرسی که نمیدونم چیه و چرا؛ هجوم اورد به وجودم انگار....
هر کاری کردم نتونستم کنترلش کنم و بازم مثل همیشه روحم به جسمم غلبه کرد و حس میکنم همه وجودمو درد گرفته... و بعدشم... هیچی
تنها کاری که میتونم کنم اینه دراز بکشم و تمام تلاشمو کنم فکر نکنم؛ ولی با خودم میگه یعنی میشه فکر نکرد؟
کاش میتونستم بخوابم لااقل
این بود پنجمین روز از بهاری که میتونست ی
باسلام.به اطلاع کلیه برادران بسیجی پایگاه امام حسین(ع) می رساند:با توجه به تغییرات عمده در ساختار بسیج و یکسری مسائل توجیهی دراین رابطه لذا از تمامی عزیزان دعوت به عمل می آید در مورخ پنج شنبه 98/8/9 موقع نماز مغرب عشاء در محل مسجد امام حسین(ع) حضور به هم رسانید.(حضور عزیزان در این جلسه الزامی می باشد.)باتشکر فرمانده پایگاه امام حسین(ع) سده لنجان
جناب آقای علیرضا اسلامی نژاد
♦️کاندیداهای ائتلاف بزرگ خاوران
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ بعد از نماز مغرب و عشا
مکان: شهرک شهید رجایی ، حر ۹ ، نبش معقول ۴۰ ، مسجد محمدی
#ائتلاف_بزرگ_خاوران
#مسجد_محمدی
#شهرک_شهیدرجایی
#قوم_بزرگ_خاوری
لینک گروه حامیانhttps://t.me/lest_khavariha
[عکس 1280×960]
مشاهده مطلب در کانال
سبک شمردن نماز
دعا نکردن برای پدر ومادر

خوابیدن بین نماز مغرب و عشاء
لعنت کردن اولاد

اظهار فقر و تنگدستی نمودن
جلوتر از بزرگان و پیران راه رفتن

صبح زود به بازار رفتن و دیر از بازار خارج شدن و تا هنگام شب ماندن
پدر مادر را با اسم صدا زدن
ادامه مطلب

مجلس بزرگی در «مسجد مصلی» دعوت شدم، تا نزدیک مغرب فرصت سخنرانی فراهم نشد، زیرا مقرر بود که سخنران دیگری پیش از من به منبر برود. این سخنران به شکل غیر معمول سخنان خود را طول داد. من نگران بودم که این فرصت گران بها از دست برود. اما او بیست دقیقه پیش از نماز مغرب، وعظ خود را خاتمه داد و من منبر رفتم.

در این اجتماع انبوه، تمام آنچه در سینه داشتم، بیرون ریختم و همه  چیز را گفتم. سخن را با بیان نقشه بیگانگان برای جدایی دین از زندگی آغاز کردم و با شر
به مناسبت سالگرد شهادت بسیجی(شهید کریم کارگر )و یاد بود پدر بزرگوارش حاج شیخ حسن کارگر و یادبود مادر بزرگوارش حاجیه ربابه رضایی مجلس بزرگداشتی به شرح زیر منعقد می گردد: زمان جمعه شب مورخ 98/11/11 به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشاءمکان: مسجد جامع شهیدیه
جناب آقای عزیزی معاونت توسعه و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 6 به همراه علیان کارشناس نماز و قرآن در جشنواره غذا های بومی محلی و برنامه "یک شب با خانواده در مدرسه" در مدرسه حاج محمد کریم باجغلی حضور پیدا کرد.این جشنواره که در دبستان حاج محمد کریم باجغلی به مدت سه شب از شنبه شروع گردید دانش آموزان ازساعت ۱۵:۳۰ در دبستان حاضر شده و تا اذان مغرب به بازیهای بومی محلی و همچنین ارائه حرکات نمایشی می پرداختند.همزمان اولیا به همراه انواع غذا ها
جناب آقای حسین تازه حسن
#ائتلاف_بزرگ_خاوران
#مسجد_محمدی
#شهرک_شهیدرجایی
#قوم_بزرگ_خاوری
[عکس 1280×960]
مشاهده مطلب در کانال
امروز رفتیم پیش عزیزدلمون و بعدشم دور دور توی خیابون و نزدیک اذان مغرب که بود رفتیم کنار یه جوی آب نزدیک خونمون و کمی آرامش و انرژی از طبیعت گرفتیم.آخ که چقدر بوی پونه خوبه، حیف که ترسیدم و دست بهشون نزدمبعدشم که افطار و کارای خونهب دلش میخواد من جواب آره به درخواستش میدادم ولی من با هزار افسوس که همه چیز قضیه اکی هست بغیر.... غصه میخورم ولی به لباسایی که چند شب پوشیدم قول دادم و ازشونم قول گرفتم که حتما حتما حداکثر ۱۰ روزه میرم سراغشون و میپوش
دو تا دختر یتیمش را با قالیبافی بزرگ کرده بود تا آخر عمرش با نداری ساخت.بعضی وقتها حتی پول نون هم نداشت اواخر عمرش در خانه تنها بود دخترانش که ازدواج کرده بودند در شهر دیگری زندگی می کردند. میگفت اگر من در خانه ام  بمیرم تا چند روز کسی متوجه نمی شود. خدا دوستش داشت شب بیست و یکم ماه رمضان برای شرکت در مراسم احیا به مسجد نزدیک خانه اش رفت بین نماز مغرب و عشا  آخرین کلامش این بود "قدر جمهوری اسلامی را بدانید" سر بر سجده شکر گذاشت و دیگر برای نماز
قبلنا ماه رمضون اصلا یه بوی خاصی داشت,اصلا یه ماه جدا از سال بود,این شوق آدم برای یه کم اب خوردن تا قبل اینکه اذان بگند,این بحث همیشگی که میشه تا اخر اذان صبح سحری خورد ولی با "ا" الله اکبر اذان مغرب هم میشه افطار کرد D:.از همه مهمتر اینکه سحری افطار همه باهم دور یه سفره جمع میشدیم.ولی الان نمیدونم من عوض شدم,بقیه عوض شدند,دیگه مثل قبل حال نمیده.سحری تنهایی میخوری,افطاری تنها میخوری,هرجا میری هیچکس روزه نیست.میگم خدا نکنه ماه رمضون تو عوض شده
یکی از چالش‌های اخیر من این است که موقع خواندن داستان قبل خواب، لالایی یا وقتی که می‌خواهم ادای خوابیدن رو در بیاورم که "لیلی جان ببین مامان خوابید، تو هم بخوابی دخترم..." واقعا خوابم می‌بره :-|
و نه این که یک کله بروم تا صبح، یه هو می بینی ساعت یک، دو، یک ساعتی حوالی نیمه شب بیدار میشم، با دندان نشُسته، نماز نخونده و از همه داغون‌تر این که دیگه خوابم هم نمی‌بره و یکی دو ساعت به سقف باید خیره بشم و گوسفند بشمارم :-|
* وقتی اذان مغرب ساعت ده و بیست
با تبریک ماه مبارک رمضان
روزه انست که انسان برای خداوند از آذان صبح تا مغرب از آنچه که مبطل است دوری کند .
اگر عمدا روزه را بخورد کفاره براو واجب می شود .
اگر با چیز حرام روزه را باطل کند کفاره جمع بر او واجب می شود .
کسانی که ضعف جسمانی دارند اگر نمی توانند روزه بگیرند واجب نیست ودر زمستان قضا کنند .
بخاطر درس خواندن نمی شود انسان ترک روزه کند .
کسی که می خواهد مسافرت برود قبل از حد ترخص نمی تواند مبطلی انجام دهد .
مسافر نمی توانددر سفر نیت روزه ک
دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم نوید صفری سخنران: حجت الاسلام سید حسین مومنی مداح: کربلایی محمدحسین پویانفر کربلایی مقداد حسین زاده زمان: پنج شنبه، ۷ آذر ماه ۱۳۹۸ از نماز مغرب و عشاء مکان: تهرانپارس، خیابان استخر، بوستان ششم غربی، مسجد سید الساجدین علیه السلام #شهید_نوید_صفری @Rasoulkhalili 
پس ازکشف کرویت زمین مشخص شد که زمین درهرلحظه به دلیل چرخشش به دورخود دارای مشرق ها ومغرب هایی نسبت به خورشید است ؛ به این صورت که وقتی خورشید درمنطقه ای از زمین طلوع می کند ، درهمان لحظه درمنطقه دیگری غروب می کند وبراین اساس پایانی برای مشرق ها ومغرب ها متصورنیست واین همان حقیقتی است که خداوند متعال درقرآن کریم به آن اشاره کرده است :
" سوگند به پروردگار مشرق ها ومغرب ها " (سوره معارج آیه40)

دو روزه بعد نماز مغرب و عشاء سوره ی واقعه رو میخونم..
چند وقته حال خوشیم ندارم..
امشب..به آخرای سوره واقعه رسیدم..
حس کردم خود خدا داره باهام حرف میزنه..
انگار که گله انگار..
مگه ندیدی ما اینکارو کردیم؟
مطفه بودی ما بزرگت نکردیم؟
حتی اگه یه بذر کاشتی ما بزرگش کردیم یا تو؟
پس چته؟؟
چرا نمیبینی..
چرا یادت رفته..
از من کی بهتر که بخوای؟
از من کی بیشتر مگه میتونه..
از من کی بیشتر میفهمتت تو که خودتم فهمیدی تو این دنیا بی من بی کسی...
تو که میدونی..
منم مید
یادم به اون روزایی افتاد که
دنبالت گریه میکردم
که منم باخودت روضه ببری....
حتما علی لای لای هایی که خوندی
و توشکمت بودم
منو عاشقِ روضه و مجلسِ گریه کرد...
الان حسرت همون پابرهنه دنبالت دویدن هارو میخورم...
درست همون لحظه ها که زمین میخوردم
تا منو باخودت ببری...
کاش بودی تا باهم روضه بریم
کاش بودی تا مغرب ها نمازجماعت بریم
کاش بودی سحرهای رمضون خودت بیدارمون کنی
کاش تکرار بشه اون روزا...
#از کودکی_ زمین _خورده ات _شدم_یاحسین
#فاصله های _لعنتی
انقلاب اسلامی، احیاگر ایران قوی

اقتدار و عظمت تاریخی ایران و ایرانیان امری نیست که صرفاً برگرفته از کلام و اذهان ساکنان این پهنه سرزمینی باشد و اتفاقاً مصادیقی بی‌شمار از اذعان متفکران مغرب زمین به این امر وجود دارد. عظمتی که ریشه در هویت تاریخی و تمدنی ایران داشته و در فتح قله‌های گوناگون سربلندی و افتخار تبلور یافته است.
ادامه مطلب
سلام
قرار بود من هر روز یه نوشته داشته باشم ولی ظاهرا توفیق نبود که سعادت نصیبتون بشه و مطالبم رو بخونین

خب داشتم میگفتم امروز از اون روزا بود. صبح باید میرفتم دندون پزشکی اونم کجا؟ شهرستان

بعد که تموم شد گفتم چه کاریه منم میرم یه دوری توی بازار میزنم یه کم دلم واشه.
شما هم میدونین یه خانم که توی بازار دور بزنه یعنی چی؟
البته همیشه اینطوری نیستا یه وقتهایی عنایات خاص خدا شامل حالمون میشه و رزقمون رو از توی بازار با خودمون میاریم خونهکه الب
خب یه وقتایی هست تو قنوت نماز، تو دلت ، تو سجده هایی که میری یه عباراتی میاد تو ذهنت واقعا حس خوبی بهت میده.
مثلا عبارتی مثل:
الهی و ربی من لی غیرک ...
یا من علیه معولی ...
یا خبیرا بفقری و فاقتی ...
یا غایه آمال العارفین ...
و ... .
امروز یه عبارت زیبا و دلنشین دیگه دیدم. داخل کتابخونه نشسته بودم که قبل اذان مغرب، بلندگو مسجد شروع به قرآن پخش کردن کرد. این آیه رو خوند:

کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ
هر که روی زمین است
بسم رب الشدا ءوالصدیقین
علمدار بدان هیچ وقت علمت بدون علمدار نخواهد ماند
بدینوسیله مراسم یاد بود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در روز یکشنبه1398/10/15
  بعد ازنماز مغرب و عشا ءدر محل مسجد عسگریه خوردیماق واقع در فلکه مدرس بر گزار میگردد
لذا از عموم مردم شهید پرور و خادمیاران رضوی شهرستان مینودشت و حومه جهت شرکت دراین  مراسم دعوت بعمل می اید
ازاله نجاست از کره زمین با کرونا
فیلی را در نظر بگیرید که وارد مغازه چینی فروشی شده هر حرکتی به عقب یا جلو مساوی است با صدای شکستن ظروف چینی و ... نه راهی به عقب دارد نه به جلو..این وضعیت امروز دنیای لبیرال سرمایه داری است، نظامی که بعد از عصر رنسانس و دوران نوزایی و شورش فکری متفکران و اندیشمندان و طبقه روشن فکر بر دوران سیاه قرون وسطی  نطفه اش شکل گرفت و با انقلاب صنعتی در انگلستان حرکتی به تاخت به جلو را آغاز کردتحولات علمی و نقش آن در کشاورزی
دلیل شیعه در مورد وقت نماز
س۸. دلیل مذهب شیعه در مورد وقت نمازهای روزانه چیست؟ همان گونه که می دانید اهل سنت، با داخل شدن وقت نماز عشا، نماز مغرب را قضا می دانند و همچنین در مورد نماز ظهر و عصر هم به همین ترتیب است. لذا معتقدند که وقتی وقت نماز عشا داخل شد و امام جماعت برای خواندن آن بپاخاست، مأموم نمی تواند همراه او، نماز مغرب را بخواند و نماز مغرب و عشا را در یک زمان به جا آورد.
ج. دلیل شیعه، اطلاق آیات قرآنی و سنّت شریف است، به اضافه روایاتی که
♦️جلسه پرسش و پاسخ ‌و سخنرانی
جناب آقای حسین تازه حسن
جناب آقای جواد پناهنده
خانم سمیه سادات ابراهیمی
#ائتلاف_بزرگ_خاوران
#مسجد_محمدی
#شهرک_شهیدرجایی
#قوم_بزرگ_خاوری
[عکس 640×640]
مشاهده مطلب در کانال

کوروش بزرگ پادشاه دوم هخامنشی ملقب به کوروش کبیر است، که آرامگاه وی بنایی بی‌پیرایه ولی با معماری منحصربه‌فرد، در فاصله حدود یک کیلومتری جنوب غربی کاخ‌های پاسارگاد است، وقتی از جاده به خرابه های پاسارگاد نزدیک می شویم، اولین اثر مهمی که از شهر و پایتخت قدیم پادشاهان هخامنشی جلب توجه می کند آرامگاه کوروش است. این آرامگاه در مغرب دهکده ی سلیمان واقع شده که سقف آن به صورت شیروانی یا بام دو پشته ای به وسیله سنگهای تراشیده شده چهار گوش پوشی
مراسم عزاداری فاطمیه علیها السلام
و سالروز وفات والدین شهید
 علی رضا حسینی نسب
مرحومان:حاج سیدمحمد حسینی نسب (حاج سید مند) و حاجیه فاطمه سیفی 
زمان : جمعه ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ به مدت سه شب
بعد از نماز مغرب و عشاء
مکان : مسجد جامع شهیدیه
دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام طاق ثریا
Текст песни Taghe Soraya Mohsen Chavoshi
من جلد تو هستم بر بام تو هستمЯ твое прикрытие, я на твоей крыше
  تو شمس منی من خورشید پرستمТы солнце, я солнце
مغرب همه اندوه اندوه غروب ات

ادامه مطلب
گاهی اتفاق می‌افتد که فردی در غیر از
ماه مبارک رمضان، در طول روز چیزی نخورده و نمی‌آشامد و هیچ کاری که از مبطلات
روزه محسوب می‌شود را هم مرتکب نمی‌شود.
سؤال این است که آیا این شخص می‌تواند،
بدون اینکه از اول نیت روزه داشته باشد، ادامه‌ی روز را نیت روزه‌ی مستحبی نماید؟
پاسخ: یکی از تفاوت‌های روزه‌ی مستحبی با
روزه‌ی مباه مبارک رمضان این است که وقت نیت روزه‌ی مستحبی توسعه دارد؛ به عبارت
دیگر وقت نیت روزۀ مستحبى از اول شب است تا موقعى که ب
فـتح بـــاب برای آیت الله قاضی

آیت
الله قاضی همیشه نماز مغرب و عشاء را، در حرمین شرفین امام حسین (ع) و
حضرت ابوالفضل (ع) به جا می آورد، یکبار چون به حرم حضرت ابوالفضل (ع) می
رسد، با خود می اندیشد که تا به حال در مدت این چهل سال هیچ چیز از عالم
معنا برایم ظهور نکرده، هر چه دارم به عنایت خدا و به برکت ثبات است. در
راه، سیّد ترک زبانی که دیوانه است، به طرف او می دود و می گوید؛ سیّد
علی، سیّد علی، امروز مرجع اولیاء در تمام دنیا حضرت ابوالف
 شگفتا که خورشید ظفر همیشه از مغرب انتظارها طلوع می کند! و شفق سرخ عشق، هر شب قبل از نافلۀ پگاه بر پیشانی شقایق ها می درخشد!
شگفتا که بهار هم بعد از سکوت سرد زمستان می روید!
شگفتا و شگفتا از قافلۀ بیداری که هرچه می گدازند، رنگ نمی بازند!

پ.ن:به قول شیرازی ها جای شما سبز. امروز، نماز جمعۀ تهران به امامت خامنه ای عزیز در جهان شگفتی آفرید... با حضوری وجدآفرین، شورانگیز  و حرکت زا...!!
انا لله و انا الیه راجعون 
۲۳ اسفند ۹۸  بازگشت از مناطق زلزله زده قطور خوی
۲۵ اسفند ۹۸  بستری شدن پدر عزیرم در بیمارستات عارفیان و در نهایت طالقانی 
۲۸ اسفند ۹۸  ترخیص از طالقانی با عنوان بهبودی
۱ فروردین ۹۹ ساعت ۱۰:۳۰ صبح بستری در بیمارستان امام خمینی 
و در نهایت ۲ فروردین ۹۹ مقارن اذان مغرب و عشا عروج ایشان با افت شدید قند و کرونا مثبت 
غریبانه و غریبانه و غریبانه .....

الحمدلله رب العالمین ..... و از امروز در مورد کرونا و خودم و پدر خواهم نوش
شگفتا که خورشید ظفر همیشه از مغرب انتظارها طلوع می کند! و شفق سرخ عشق، هر شب قبل از نافلۀ پگاه بر پیشانی شقایق ها می درخشد!
شگفتا از بهار، که در سکوت سرد زمستان می روید!
و شگفتا از قافلۀ بیداری که هرچه می گدازند، رنگ نمی بازند!

پ.ن:به قول شیرازی ها جای شما سبز. امروز، نماز جمعۀ تهران، در جهان شگفتی آفرید... با حضوری وجدآفرین، شورانگیز  و حرکت زا...!!
چقدر این لحظه ها لذت بخش هستن، اما با این حال اصلا حاظر نیستم توی این ثانیه ها و دقایق که با سرعت برق و باد میگذرن بمونم! دلم میخواد زودتر این ساعت ها که پراز خوشی و نا امیدی هستن بگذرن، طی بشن و در نهایت فراموش بشن!بهار، موقع نماز مغرب، یه نسیمِ دلچسبی داره، توی اون نسیمِ خنکِ بهاری دلم میخواد ساعتها بیرون بشینم و دفترچه خاطرات ذهنمو ورق بزنم! همون خاطراتی که به معنای واقعی یک بار توی زندگیم اتفاق افتاد و هرکاری بکنم، دیگه تکرار نمیشن! به یاد
با سلام...مرحله دوم مسابقه کتاب خوانی(طرح باقرالعلوم)به اطلاع تمامی شهروندان عزیز میرساند،شرایط مسابقه به شرح ذیل می باشد :کتاب مربوط:کتاب رساله (احکام)مرجع تقلید(انتخابی خود)توجه داشته باشیدخواندن موضوعی از کتاب رساله مربوطه (انتخابی خود) ، بعدا(بعد از ثبت نام) به شما اعلام میشود.❗برای شرکت مرحله دوم مسابقه کتاب خوانی به کتاب خانه مسجد امام حسین علیه السلام سده لنجان مراجعه کنید.❗ساعات کاری:از ساعت۱۵تااذان مغرب و عشاءروزهای مراجعه:همه ر
گزارش برنامه جهادی غبار روبی مزار شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ..
درتاریخ ۱۲\۷\۹۸ جمعی از طلاب حوزه حضرت ابالفضل علیه السلام با مسئولیت آقایان مهدی نژاد و دهقانی از طلاب فعال حوزه برای غباری روبی مزار شهدا و توزیع عدسی به سمت بهشت رضا راهی شدند ..
این اردوی جهادی ساعت سه ونیم بعداز ظهر بر سر مزار مرحوم آیت الله تهرانی ومزار پاک ‌شهدا شروع شده و تا ساعت هفت شب ادامه داشت ..
طلاب بسیجی بعد از غبار روبی مزار پاک شهدا و توزیع بیش از پانصد غذا به
موقعیت جغرافیایی،استان،شهرستان و روستااستان فارس از شمال با استان اصفهان و یزد از مغرب با استان های کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر از جنوب با استان هرمزگان و بوشهر و از شرق با استان کرمان و هرمزگان همسایه است.مساحت آن حدود 133000 کیلومتر مربع است و در ارتفاع 1491 متری از سطح دریا قرار دارداین استان بین مدارهای 27 درجه و 2 دقیقه و 31 درجه و 42 دقیقه عرض شمالی و 50 درجه و 42 دقیقه و 55 درجه و 36 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است
ادامه مطلب
[یاقوت حموی] در جلد هشتم کتاب معجم البلدان مینگارد: فرعون به هامان دستور داد که نهر سردوس را حفر کند. هنگامی‌که هامان مشغول حفر جوی شد، اهالی قریه‌ها هرکدام می‌آمدند و مالی می‌دادند که عبور آن نهر از قریه آن‌ها باشد. هامان گاهی آن نهر را به‌طرف مشرق و گاهی به‌طرف مغرب و گاهی به‌طرف قبله می‌برد و بدین‌وسیله از هر قریه‌ای مبلغی می‌گرفت تا اینکه صد هزار دینار جمع کرد و پول‌ها را نزد فرعون آورد و قضیه را برای فرعون شرح داد. فرعون گفت: وای ب

اولین سالگرد شهادت شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، شهید راه نابودی اسرائیل
همراه با اجتماع عظیم جوانان عاشورایی

سخنران: حجت الاسلام و المسلین حاج علیرضا پناهیان
مداح: حاج مرتضی طاهری
جمعه 23 فروردین  1398 ، بعد از نماز مغرب و عشا
مسجد مقدس جمکران ، شبستان کربلا

اولین سالگرد شهادت شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، شهید راه نابودی اسرائیل
همراه با اجتماع عظیم جوانان عاشورایی

سخنران: حجت الاسلام و المسلین حاج علیرضا پناهیان
مداح: حاج مرتضی طاهری
جمعه 23 فروردین  1398 ، بعد از نماز مغرب و عشا
مسجد مقدس جمکران ، شبستان کربلا
مراسم روضه خوانی      حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام
به یاد شهید حاج سید محمدعلی علوی
و به یاد پدر و مادرش حاج سید ابراهیم علوی و حاجیه زهرا فیاضی
همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه
زمان: سه شنبه۱۳۹۸/۱۰/۱۷ به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشاء
مکان: مسجد جامع شهیدیه

مراسم روضه خوانی      حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام
به یاد سردار رشید اسلام                     شهید حاج قاسم سلیمانی 
و به یاد شهید والامقام مهدی سیفی
زمان: جمعه ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ بعد از نماز مغرب و عشاء
شهادت امام صادق علیه السلام  تسلیت باد 
چه شد که در افق چشم خود شقایق داشت
مدینه ای که شب پیش، صبح صادق داشت

اگرچه شمس وجودش به سمت مغرب رفت
هزار قله ی پر نور در مشارق داشت

چه با شکوه، غم خود به دل نهان می کرد
چه شِکوه ها که از ان فرقه ی منافق داشت
به غیر داغ محرم، گلی زباغ نچید
چقدر روضه ی گودال در دقایق داشت
خلیل بود ولی آتشش سلام نشد
همان که در نفسش عطری از حدائق داشت
هزار طائفه آمد هزار مکتب رفت
و ماند شیعه که "قال الامام صادق" داشت
شهید را
ضمن گرامی داشت ایام فاطمیه 
و به مناسبت چهارمین سالگرد در گذشت مادری مهربان و دل سوز مرحومه ی مغفوره شادروان
مرضیه اسعدی شورکی ( فرزند مرحوم احمد قاسم علی )
مراسم روضه خوانی اباعبدالله الحسین برگزار می گردد:
زمان: شنبه 98/11/5 به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشاء
اسفند ماه سال هشتاد و شش بود، روز اول حرکت کاروان دانشجویی راهیان نور دانشگاه تبریز به سمت مناطق عملیاتی جنوب کشور. من به همراه سه تا اتوبوس پر از دانشجو، جایی در نزدیکی دیواندره استان کردستان بودیم که هنگامه اذان مغرب شد. تصمیم گرفتیم نماز را در مسجد جامع شهر بخوانیم. اما تا هماهنگ شویم و وضو بگیریم، نماز اهالی تمام شده بود. از همین روی، بعد از اقامه نماز جماعت و برای دلجویی از اهل سنت حاضر در مسجد؛ در جلسه قرآن آنها شرکت کردیم. نمی‌دانم اما
روضه خوانی      حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام
 به یاد‌‌ شهید بزرگوار غلامرضا کارگر
و یاد بود  شهید حاج قاسم سلیمانی
 و یاد بود پدر بزرگوارش مرحوم علی‌ کارگر و مادر مرحومه اش
زمان : دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ به مدت چهار شببعد از نماز مغرب و عشا
محفل قرآن و مراسم جشن در شب میلاد مادر خوبیها ، حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیهاقرآن مجلسی توسط قاری نوجوان آقای عادلی رتبه ی اول مسابقات قرآن اسرا شبکه قرآنسخنرانی حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمود رحیمیاهدای جوائز برگزیدگان مسابقات فرهنگی،قرآنی و ورزشی⏰دوشنبه 6 اسفند97 همراه با نمازجماعت مغرب و عشاایستگاه کشاورزی - مسجد امام زمان
محفل قرآن و مراسم جشن در شب میلاد مادر خوبیها ، حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیهاقرآن مجلسی توسط قاری نوجوان آقای عادلی رتبه ی اول مسابقات قرآن اسرا شبکه قرآنسخنرانی حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمود رحیمیاهدای جوائز برگزیدگان مسابقات فرهنگی،قرآنی و ورزشی⏰دوشنبه 6 اسفند97 همراه با نمازجماعت مغرب و عشاایستگاه کشاورزی - مسجد امام زمان
مراسم روضه خوانی      حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام
 به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی شهید قنبر کارگر و همچنین یاد و خاطره والدین گرامیش را به برپایی مجلس عزای اباعبدالله الحسین (ع) گرامی می داریم:
زمان : از جمعه مورخ 98/11/18 به مدت سه شب ( بعد از نماز مغرب و عشاء)
و عنه ص قال: لو أن عبدین تحابا فی الله أحدهما بالمشرق و الآخر بالمغرب
لجمع الله بینهما یوم القیامة (مستدرک الوسائل ج 12 ص 225)
از رسول اکرم (ص) : گر دو بنده ی خدا به خاطر خدا با هم دوستی کنند در حالی که یکی در مشرق و دیگری در مغرب باشد خداوند آن دو را در روز قیامت کنار هم جمع می کند .
بسم الله الرحمن الرحیم

معنادهی اعداد رکعات به جایگاه و کارکرد هر نماز
یکی از مولفه‌های تمایزدهنده
نمازهای یومیه، تفاوت آن‌ها در تعداد رکعات است.
به طور کلی اعداد زوج، خاصیت تثیبت‌کنندگی
و اعداد فرد خاصیت ارتقادهندگی به رتبه بالاتر را دارند.
در دستگاه برنامه‌ریزی بر مبنای
اوقات پنجگانه، سیر از وقت مغرب شروع شده و به وقت عصر خاتمه می‌یابد که با پایان
عصر یک روز، غروب ظاهر شده و به مغرب روز دیگر وارد می‌شویم.
در این سیر، شروع با نماز مغ
به گزارش عصرحباد؛ جشن عید سعید غدیر خم، امشب (دوشنبه 28 مرداد 98) بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور پر شور مردم و با اجرای مسابقه، مدیحه سرایی، نورافشانی و... به همراه حرکت نمادین کاروان غدیر خم در محل پارک آزادگان شهر حبیب آباد برگزار شد.
گفتنی است این مراسم به همت هیئت محبان حضرت علی اکبر (ع) مسجد تکیه و با همکاری شهرداری حبیب آباد برگزار شد.
گزارش تصویری این مراسم بزودی منتشر خواهد شد.
هو
خیلی ازت دور موندم، خیلی زیاد. اونقدر که اصلن هیچوقت فکرشو نمیکردم؟ نکنه باز با من قهری؟ نکنه یه حال گیری اساسی تو راهه؟ نکنه چی؟ من که نمیفهمم این همه دوری رو... نمیفهمم بخدا... خستم. خیلی خسته. خسته ی روحی. فکری. جسمی... حال و حوصله ی هیچکس و هیچ چیز رو ندارم... دنبال یه راه حلم. یه گشایش. یه نیم نگاه. تو که مارو تحویل نمیگیری. قبول اصلن. از همین راه دور بهت میگم. خودت همه چیز رو درست کن. خودت راه رو نشونم بده. خودت چراغ بده دستم. این چه وضعیه آخه؟این
سه دقیقه به اذان مغرب مونده بود و مامان سالاد الویه درست میکرد. (یاد اون تبلیغ افتادم که می‌گفت می‌خوام سالاد درست کنممممم!)طبق عادت همیشگیم که دوتا خیارشور به مامان می‌دادم و یکی خودم می‌خوردم، سومین خیارشور رو از چنگال جدا کردم و همونطور که غر می‌زدم چرا سریال جواد سینمایی نیست تا آخرش رو ببینم، یه گاز به خیارشور زدم و شروع کردم به جویدن.جویدن همان و فریادِ "هوووی تو مگه روزه نیستی؟!" همان! از شدت خنده نمی‌دونستم باید چکار کنم!! اعتراف م
باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین
بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است

این صبح تیره باز دمید از کجا کزو
کار جهان و خلق جهان جمله در هم است

گویا طلوع می‌کند از مغرب آفتاب
کاشوب در تمامی ذرات عالم است

گر خوانمش قیامت دنیا بعید نیست
این رستخیز عام که نامش محرم است

در بارگاه قدس که جای ملال نیست
سرهای قدسیان همه بر زانوی غم است

جن و ملک بر آدمیان نوحه می‌کنند
گویا عزای اشرف
مدتی است، هی منتظر می مانم تا موعدش فرا برسد. موعد اذان مغرب. شمرده ام...کمتر از ۱۵ پلاک با خانه کوچک ما فاصله دارد، این خانه بزرگ. نمی دانم چرا، ولی اسمش همت آباد است. شاید چون با همت مردم محل آباد شده. سادگی و بی پیرایگی در این محل موج می زند. خبری از هشتی و طاق و مقرنس و کاشی کاری های انچنانی نیست. حتی در محرابش. در عوض سرشار از معنویت است. تصویر بالا ورودی شبستان مسجد همت آباد است. مسجدی با امام جماعتی از سلسله سادات که با وسواس خاصی سوره حمد را ق
عبدالکریم بن عتبه  گویداز حضرت صادق ع شنیدم که میفرمود هرکه پش از زدن افتاب و هن پیش غروب افتاب ده بار لااله الا الله وحدهلا شریک له   له الملک وله الحمد  یحی  ویمیت و بمیت و یحیی وهو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی   قدیر  کفاره گناهان انروزش گردد   2 امام صادقع فرمود رسواخدا  ص. فرمود هرکه نماز صبح بخواند و پبش از انکه زانو ها راحرکت دهد یعنی از انحال که در وقت سلام نماز داشته تغییر نکند ده بار بگوید لا اله الا الله وحده  لا شریک له المل
ساتعت 7 شب :
مجری تلویزیون داشت میگفت گوش بسپاریم به آخرین اذان مغرب سال 98 . و من غمی عظیم رو احساس کردم  ...
اولین تبریک سال 99 ما هم شد از آن آریا . وقتی گفت از ته ته دلم ، همین کافی بوذ برای من . آریا یکی از خوش قلب ترین آدم های این روزگاره . کاش همیشه لبش خندون باشه و اتفاق های خوب براش بیفتن. 
بابا پاش خورد به میز اتو و به مامان میگه تقصیر تو بود که پام خورد . حالا هر دو شون عصبانی شدن :)))
این عمر ما پره از این دعوا ها .  
دلم خانه ی سبز میخواد  . دلم خا
گروه تروریستی القاعده در بلاد مغرب اسلامی با انتشار قطعه فیلمی اعلام کرد که یک سرکرده تونسی این گروه به نام «سیف‌الله بن حسین» ملقب به «ابو عیاض» در حمله هوایی فرانسه در مالی کشته شد.
ابومصعب عبدالودود سرکرده این گروه در فیلم مذکور ضمن تمجید از بن حسین، مرگ او در حمله هوایی فرانسه در مالی را اعلام می‌کند.
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، عبدالودود همچنین گفت که بن حسین و چند نفر دیگر از عناصر القاعده اخیرا در حمله هوایی فرانسه کشته شدند.
پیشتر ر
سلام
(ببخشید که متن خیلی فضاهای متناقضی داره و هیچ دلچسب نیست)
با عرض پوزش از خوانندۀ وبلاگی که وجود ندارد
جز فردی که در یک روز 43 بار وبلاگم را لود کرد
حتما خیلی دلش گرفته بوده
هه! لود و مرور این وبلاگ مثل تماشای غروب میموند
غروب من بود
"آخر ... وقتی غمگین هستی دوست داری غروب آفتاب را تماشا کنی"
این حرفو در فصل ششم شازده کوچولو گفته بود
بعد از اینکه خلبان فهمید اون تو یه روز 44 بار غروبو تماشا کرده
اعداد خیلی نزدیکی هستن
خوانندۀ من 43 بار وبلاگ رو لو
هم اوّل تاریخ تو، هم آخر تاریخ تو محفل به محفل دم به دم بر منبر تاریخ تو
هم سجده‌ی محراب تو، هم چرخش مضراب تو هر صحنه‌ای هر گوشه‌ای بازیگر تاریخ تو
آن مغرب خودخواه تو، این مشرق گمراه توهر چشمه‌ی خون‌گشته بر خاکستر تاریخ تو
در روح چون برخاستم دیگر زبانم کور شد چون دود من بر آسمان، در مجمر تاریخ تو
با من ز راز عشق گو، فردا مرا در کار نیست در رفته از ادوار من، در هر سر تاریخ تو
بی مرز در هر آسمان، از قلب حق تا بر زمین هم این ور تاریخ تو، هم آن و
سلام
(ببخشید که متن خیلی فضاهای متناقضی داره و هیچ دلچسب نیست)
با عرض پوزش از خوانندۀ وبلاگی که وجود ندارد
جز فردی که در یک روز 43 بار وبلاگم را لود کرد
حتما خیلی دلش گرفته بوده
هه! لود و مرور این وبلاگ مثل تماشای غروب میموند
غروب من بود
"آخر ... وقتی غمگین هستی دوست داری غروب آفتاب را تماشا کنی"
این حرفو در فصل ششم شازده کوچولو گفته بود
بعد از اینکه خلبان فهمید اون تو یه روز 44 بار غروبو تماشا کرده
اعداد خیلی نزدیکی هستن
خوانندۀ من 43 بار وبلاگ رو لو
بی هدف روی صفحه کلید ضربه میزنم و فکر هایی که تو ذهنم این روزها رژه میرند واژه به واژه کنار هم قرار میگیرند و جمله هایی میسازند که فقط خودم میفهمم....
میدونی گاهی وقتا  اون چیزی نمیشه که میخوای اون چیزی میشه که اونا میخوان... حتی اگه با تمام وجود تلاش و ایستادگی کنی.....
دیشب موقع نماز مغرب یه حرفی زدم که خودم هم قبولش نداشتم ولی گفتم.... اما تا امروز ظهر همه چی دست به دست هم داده بودند که یادم نره خدا با منه 
که یادم نره خدا حواسش به  منه... که یادم نر
بی هدف روی صفحه کلید ضربه میزنم و فکر هایی که تو ذهنم این روزها رژه میرند واژه به واژه کنار هم قرار میگیرند و جمله هایی میسازند که فقط خودم میفهمم....
میدونی گاهی وقتا  اون چیزی نمیشه که میخوای اون چیزی میشه که اونا میخوان... حتی اگه با تمام وجود تلاش و ایستادگی کنی.....
دیشب موقع نماز مغرب یه حرفی زدم که خودم هم قبولش نداشتم ولی گفتم.... اما تا امروز ظهر همه چی دست به دست هم داده بودند که یادم تره خدا با منه 
که یادم نره خدا حواسش به  منه... که یادم نر
اوّل زبانست که باید ساکت شود. کلمات خودشان را در سکوت طوری دیگری به انسان می نمایند. و مفاهیم از کالبد کلمه خارج می شوند. سپس ذهن است که ساکت می شود. تا تصاویر در جای خودشان بایستند و جریان سیّال و جوشان ذهن خاموش شود. به قول زنون،‌ ذهن ما از سکونات متعاقب مفهوم حرکت را انتزاع می کند. باید سال ها در این سکون ذهن ماند، تا قلب انسان ساکت شود. که احساس، مسیر خودش را پیدا کند. و برسد به آن وحدتی که ابن عربی می گوید. اینجاست که عشق می جوشد. که رنگی است ا

روزی که به دلیل عدم رؤیت هلال ماه رمضان، معلوم نیست آخر شعبان است یا اول ماه رمضان، یوم‌الشک نامیده می‌شود.
به فتوای علماء، روزه گرفتن در این روز واجب نیست، اما شخص می‌تواند با نیت روزه مستحبی یا با نیت روزه قضا، در این روز روزه بگیرد. (البته نمی‌تواند به نیت روزه ماه رمضان روزه بگیرد.)
توصیه امام صادق در مورد روزه گرفتن در این روز را ملاحظه فرمایید:

...عَنِ الْکَاهِلِیِّ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الْیَوْمِ الَّذِی یُش
خب روزها می گذره و من هنوز نمی دونم به سمت تغییرات مثبت پیش میرم یا دارم خنثی پیش میرم؟!
البته این چند روز سعی کردم ورزش رو حتما انجام بدم...از ده دقیقه تا بیست و چند دقیقه...
یعنی بیشتر فایلهای استاد رو می گذارم و همینطور که بهشون گوش می کنم ،نرمش می کنم و دور تا دور خونه پیاده روی سریع می کنم و نفس عمیق می کشم که بنظرم خیلی خوبه⁦^_^⁩
به پیشنهاد ملکه بانو کتاب خرده عادتها رو هم از کتابراه خریدم و ان شاء الله امروز شروع می کنم به خوندنش.
نمازهای قضا
 در حال حرکت به سمت سوریه موقع اذان مغرب و عشا به هم رزمانش گفته بود که به راننده بگن بایسته بعد راننده ی اتوبوس گفت الان جایی برا نماز خوندن پیدا نمیشه و نیم ساعت بعد به مقصد میرسیم و شهید شالیکار در جواب به آنها گفت من یک سال مراقبت کردم نماز اول وقتم را از دست ندهم شما باعث شدین که من نماز اول وقتمو از دست دادم. و خیلی ناراحت و نگران بود و سرش را به شیشه ی اتوبوس خم کرد و اشک از چشم هایش جاری شد از اینکه نماز اول وقت رو بعد از یک سال از دست داده
آسمان رو به تاریکی می رفت. چراغ پشتی قرمز رنگ‌ِ ماشین ها، روشن شده بود و جاده ها هم پر از ازدحام. تنها صدایی که در داخل تاکسی می آمد، صدای ترانه ای شاد بود و من، در عالم هپروتی بودم که ناگهان، مؤذن زاده ی اردبیلی، از گلدسته ی گوشی یک مسافر، بانگ اذان مغرب را سر داد. نوای اذان، همراه با آن ترانه ی شاد، وصله ی ناجوری بود. به همین خاطر مسافر، با عجله گوشی اش را خاموش کرد و مؤذن زاده هم دیگر نخواند. شاید هم مسافر، از آشکار شدن باور هایش شرم داشت. از آن
بدرقه واعزام کاروان اربعین حسینی ازتپه نورالشهدای گمنام مینودشت بعد از نماز مغرب و عشاء مورخه1398/7/17با حضور خادمیاران رضوی و بسیجیان پایگاه حضرت آسیه مسجد عسگریه همراه با قرائت زیات امین الله و نوحه سرایی و مداحی و توزیع غذای نظریانجام شد 
در بند مرتضاییم، بی جیره و مواجبما ریزه خوار شاهیم، او صاحب مواهباز باده اش خرابیم، مست ابوترابیمما جای خود که یک عمر، حق بر علی است راغبتکیه زده به کرسی، نزد خدای اعلیبالاتر از رسولان، در سلسله مراتبمعراج تازه رو شد، اصوات وحی از او بوددست خدایی اش شد، وقت نزول، کاتباز برکت وجودش دنیا به گردش آمدخورشید با نگاهش می رفت سمت مغربدر روز سخت خیبر، در جنگ هر دلاورتنها علی است غالب، مافوق کل غالبتا ذکر لب علی شد، یا والی الولی شدشد ذکر عرش رحمن،
من از اون دسته از شکموهایی هستم که وقتی روزه میگیرم وقتی اذان مغرب رو میگن انگار بهم دنیا رو دادن عید فطر هم نگم براتون اصلا خود بهشت به روم باز میشه! حالا این یک بخش از داستان عید بخش دیگه اینکه چون عید میشه میرم سراغ کارهایی که من بهشون میگم بکش و خوشگلم کن ولی خب اکثر زن‌ها و دخترها راحت انجام میدن اما اگه به من باشه همین مناسبتی هم انجامش نمیدم و اون هم چیزی نیست جز برداشتن ابرو! یعنی برای من واقعا شکنجه است...
امروز به مناسبت عید هم با هر کس
به گزارش ایرنا محمدحسین شوشتری  تو این باره گفت: «وزش این زننده نفخ سبب کاهش دمای هوا هنگام روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تا ۳ درجه در استان تهرانخواهد شد.» این ممیز سازمان هواشناسی اظهارداشت: «هرچند که فردا و پس فردا دمای محیط در استان تهران کاهش می یابد، اما از اواخر روز پنجشنبه دمای هوا درون استان تهران مجددا روانی افزایشی خواهد داشت.» به پیش بینی موسسه هواشناسی ناحیه طی دو روز آینده، بوسیله ویژه تو ساعات بعدازظهر و اوایل شب، شاهد رگبار مو
مادربزرگم رفت
امشب شب اول قبرشونه
ازتون میخوام لطف کنید براش نماز شب اول قبر بخونید
بهتره بین نماز مغرب و عشا خونده بشه.دو رکعته. رکعت اول بعد از حمد یک مرتبه آیت الکرسی و در رکعت دوم بعد از حمد 10 مرتبه سوره قدر خونده میشه. بعد از اتمام نماز این عبارت گفته بشه: اللهم صل علی محمد و آل محمد وابعث ثوابها إلى قبر ماه نساء بنت علی بابا
مراسم جزء خوانی قرآن کریم در طول ایام ماه مبارک
رمضان با حضور روزه داران هر روز در مسجد  امام حسن مجتبی (ع ) - محله نو  روستای قوژد از ساعت 18:30 الی اذان مغرب و عشاء برگزار می شود.
روابط عمومی کانون فرهنگی هنری کریم اهل البیت مسجد امام حسن مجتبی روستای قوژد
تصاویر در ادامه مطالب
ادامه مطلب
 ارتش‌ سرخ‌ شوروی، به‌رغم‌ مقاومت‌های‌ سرسختانه‌ قوای‌ آلمانی‌ در سایر نقاط‌ شوروی، به‌ پیشروی‌ ادامه‌ داد و توانست‌ همه‌ سرزمین‌های‌ تصرف‌ شده‌ را پس‌ بگیرد. بدین‌ ترتیب‌ در اوایل سال‌ ۱۹۴۳، دولت‌های‌ محور، ابتکار عمل‌ را در کلیه‌ جبهه‌ها از دست‌ داده‌ بودند.
پس‌از گردهمایی‌ سران‌ انگلیس ‌و آمریکا و شوروی‌ در اجلاس‌ تهران‌ (۲۸ نوامبر ـ اول‌ دسامبر ۱۹۴۳)، آمریکا و انگلیس‌ مشغول‌ تدارک‌ حمله‌ای‌ شدند که‌ بزرگ‌ت
پخش‎شدن دود از آسمان از نشانه‎ های نزدیک‎ شدن زمان قیام امام مهدی(علیه‎السّلام) است.
خداوند متعالی فرمود:
چشم به راه روزی باش که آسمان دودی آشکار بیاورد* که مردم را فرامی‎گیرد، این شکنجه‌ای دردناک است*.(1)
بنا بر آن‎چه هویداست، مراد از «دودی آشکار» در این آیه، دودی است که در آسمان پخش می‎شود، در پی برآمدن بزرگ‎ ستاره‎ای دنباله‎ دار در ماه رمضان پیش از قیام امام مهدی (علیه‎السّلام)، پس از رفتنش درون پوشش گازی زمین و سوختن و شعله‎ ورشدن و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقالات حوزه شبکه و تجهیزات شبکه